Kafka Up-date / Kafka blíž


Termín: 22. 09. 2019
Čas: 19.30 hodin; vstupné 100 Kč
Misto: Galerie umění Karlovy Vary, Goethova stezka 6

Jan Slovák (autor, divadelní a filmový herec, protagonista divadla Sklep a dua Thomas&Ruhller) je dlouhodobě uhranut dílem a osobností Franze Kafky. V novém komorním programu přiblíží kultovního autora v novém světle a přečte jeho kratší a neznámé povídky a deníky.

Předposlední zářijová neděle v galerii nabídne tak trochu nedělní chvilku poezie, i když v próze… Se svým novým programem, komorním večerem s dílem Franze Kafky, sem totiž zavítá Jan Slovák, autor, divadelní a filmový herec (např. Kouř), protagonista divadla Sklep a dua Thomas&Ruhller.

Jan Slovák je dílem a osobností Franze Kafky uhranut. V roce 1991 ve filmu Stevena Soderbergha Kafka, hrál Muže na baru, který krátce a opile pohovořil s Kafkou ztělesněným Jeremy Ironsem. Mihl se v roli samotného Kafky v jednom díle televizní série Tuzemský konzumní režiséra Boro Radojčiče (1994). V roce 2004 společně s Monikou Načevou, Lenkou Vychodilovou a Davidem Vávrou napsali a inscenovali divadelní hru Piš, Kafka, piš, která se hrála deset let. V současnosti připravuje autorský portál Můj Kafka, který chce jednoduchou cestou přiblížit Franze Kafku posluchačům.

Večer je koncipován jako živé čtení kratších a neznámých povídek a deníků. „Je to, kromě zážitku z mluveného slova, snaha ukázat Kafku v novém světle. Je to pro ty, co znají Kafku jen jako pověst, nebo pro ty, co ho znají jen díky středoškolským učebnicím. Pro ty první ho zlidštím a pro ty druhé zplastičtím, zkrátka ho každému přiblížím.“ Tolik osobní pozvání Jana Slováka na setkání s legendou, které je připraveno na neděli 22.9.2019 od 19.30 hodin do karlovarské galerie umění.